Crazy Stupid Love (2011) 0

Crazy Stupid Love ir viena no sirsnīgākajām romantiskajām komēdijām, kas pēdējā laikā ir nonākušas kinoteātros, un, par spīti dažu situāciju absurdumam, nekad nekļūst muļķīga. Pateicoties lieliskajam aktieru ansamblim, Crazy Stupid Love spēj aizkustināt, sasmīdināt un atgādināt, ka beigās viss jau būs labi. Brīdinu – sekos arī daži spoileri!
Crazy Stupid Love ir vairākas sižeta līnijas, kas, protams, rezultātā visas sanāk kopā ar histēriski smieklīgiem rezultātiem. Kamēr 13-gadīgais Robijs ir pirmo reizi dzīvē iemīlējies, sev par nelaimi, par viņu 4 gadus vecākajā auklītē un skolas biedrenē vienā personā, viņa tēvs Kals uzzin, ka viņa sieva Emīlija (un Robija mamma, protams, Džulianas Mūras atveidojumā) ir Kalu krāpusi un vēlas šķirties. Kals izmisumā dodas slīcināt bēdas alkoholā vietējā klubā, kur ar savu žēlošanos tā apnīk vietējam brunču medniekam Džeikobam, ka tas ataicina Kalu pie sava galdiņa un piedāvā savu palīdzību, lai Kals atkal kļūtu par īstu vīrieti. Tikmēr pats Džeikobs iemīlās meitenē, kura viņu, viņam pašam par lielu pārsteigumu, atraida.

Kā jau minēju, aktieru ansamblis ir vienkārši lielisks. Lai gan Stīvs Karels, kā jau ierasti lielākajā daļā viņa filmu, spēlē nedaudz atšķirīgu Maikla Skota no The Office variāciju, šoreiz viņa naivums un bezpalīdzība situācijā, kādā viņu nostāda viņa sieva, ir reizē gan amizants, gan arī sāpīgs. Gribot, negribot ir jājūt viņam līdzi. Arī Džuliana Mūra liek savam tēlam kļūt simpātiskam un saprotamam, lai gan viņa ir tā, kas salauž Kalam sirdi. Lielās devās var izjust second hand embarrassment, kad filma seko Robija diezgan nesekmīgajiem mīlestības apliecinājumiem savai auklītei Džesikai, kura pati gan nav daudz labāka – viņa ir neglābjami iemīlējusies par sevi krietni vecākajā Kalā (Džesiku, starp citu, spēlē Analī Tiptone, kura piedalījās vienā no America’s Next Topmodel sezonām, un viss izdodas viņai godam). Tikmēr jaunā advokāte Hanna, Emmas Stounas atveidojumā, un Džeikobs (kuru tēlo lieliskais Raiens Goslings, izstarojot totālu pašpārliecinātību, zem kuras tomēr slēpjas jūtīgāka dvēsele) cīnās katrs ar savām problēmām, kas, protams, beigās saved abus kopā, par spīti tam, ka sākumā Hanna ļoti pārliecināti atraida Džeikoba uzmanības apliecinājumus klubā. Ļoti smieklīgā lomā parādās arī Marisa Tomei – viņa atveido ļoti neirotisku skolotāju.

Filmā ir daži it kā negaidīti sižeta pavērsieni, kā rezultātā iestājas viegls haoss, kur visi situācijas dalībnieki ir viegli apjukuši. Pirmais no tiem – Kala vienas nakts sakars izrādās ir viņa dēla angļu valodas skolotāja, ko viņš negaidīti satiek vecāku sapulcē kopā ar savu sievu – man bija pārsteigums, bet par otro sižeta pavērsienu – daudzkārt pieminētā Nanna, Kala un Emīlijas vecākā meita, izrādās ir tā pati Hanna, kurā iemīlas Džeikobs – aizdomas jau bija radušās, skatoties treileri (galvenokārt Džulianas Mūras un Emmas Stounas rudo matu dēļ). Bet pat, ja skatītājiem pēkšņā Džeikoba un Hannas parādīšanās mājas pagalmā nav tikpats liels šoks kā Kalam, tas viss rezultējas absurdā epizodē, kur pēkšņi Vīveru mājas pagalmā uzrodas praktiski visi dažādajās sižeta līnijās iepiņķerētie personāži (vienīgā, kas pietrūkst ir Tomei skolotāja, par Kevina Beikona tēloto Deividu LindhĀgenu, darba kolēģi, ar kuru Emīlija krāpa Kalu, gan netika aizmirsts), kas, protams, tā dalībniekiem beidzas ar kautiņu, bet skatītājiem – ar krampjiem vēderā no smiešanās.

Neko ārkārtīgi oriģinālu filma, protams, nepiedāvā. Bet tā izceļas pārējo tamlīdzīgu garadarbu vidū ar savu sirsnību un nereti iedurošos smeldzīgumu (epizode, kur Kals skatās pa logu mājā, kamēr runā ar savu sievu pa telefonu, jo īpaši izceļas ar humoru un skumjām reizē). Turklāt filma nekad neieslīgst bezgaumīgu joku gūzmā – smieklīgās situācijas, par spīti to sakāpinātībai, nevienā brīdī nešķiet pilnīgi neiespējamas. Lai gan pēc vispārējā sajukuma Vīveru mājas pagalmā filma kļūst nedaudz par izstieptu un temps krietni palēninās, kopumā tā ir labsirdīga un pacilājoša.