Potenciālie 2012. gada kino prieki 0

Ja jau 2011. gada kino piedzīvojumi ir apskatīti, tad tikai loģiski būtu palūkoties, kas tad mūs sagaidīs nākamajā 2012. gadā. No pirmā, paviršā acu uzmetiena izskatās, ka, ja nu pasaulei patiešām pienāks gals 2012. gadā, tad vismaz kino nozarē atvadu ballīte būs pamatīga un iespaidīga. Līdzīgi kā atskatā uz 2011. gada kino priekiem, arī šo sarakstu veidošu pēc principa, kuras filmas tiks rādītas mūsu kinoteātros (tāpēc, piemēram, sarakstā varēs atrast Martina Skorsēzes Hugo, kuru ASV rāda jau labu laiciņu, bet pie mums tas nonāks tikai aprīlī). Liekot lietā savu nosacīti veselo saprātu, centīšos izspriest, kuras no filmām visticamāk, ka noteikti tiks rādītas pie mums, lai gan šobrīd kinoteātru mājaslapās vēl nav atrodamas. Sarakstu veidošu alfabētiskā secībā, klāt pieliekot arī datumu, kad filmu vai nu sāks rādīt šeit vai arī kad tai teorētiski ir paredzēta pasaules pirmizrāde (šie datumi, kas ir paņemti no rottentomatoes.com, gan vienmēr var pēdējā brīdī mainīties, jo īpaši tas attiecas uz filmām, kas sagaidāmas gada beigās). Bet, lai nu kā arī nebūtu – 2012. gada potenciālie kino prieki (arī šoreiz saraksts ir sanācis pagarš):

The Amazing Spider-Man (pasaulē – no 3. jūlija)
Lai gan iepriekšējā filma par Zirnekļcilvēka piedzīvojumiem bija redzama tikai pirms četriem gadiem, jau nākamgad skatītājus sagaidīs jauna Spaidermena versija, šoreiz Marka Veba izpildījumā ar Endrjū Garfīldu galvenajā lomā. Tā kā Sema Reimi pēdējā filma ar Tobiju Magvairu sagādāja diezgan lielu vilšanos, tika nolemts, ka stāsts tiks stāstīts no jauna. Tas nozīmē, ka vēlreiz varēsim vērot to, kā parastais pusaudzis Pīters Pārkers kļūst par leģendāro Zirnekļcilvēku, un būs interesanti salīdzināt, kā Veba filma atšķirsies no Reimi iespētā.
The Avengers (Latvijā – no 1. maija)
The Avengers ir viena no tām filmām, par kuru ļoti daudz kas jau ir teikts un vēl krietni vairāk tiks pateikts, tuvojoties filmas pirmizrādei. Marvel sapņu ideja beidzot ir piepildījusies – ir izdevies uz viena ekrāna sapulcināt visus galvenos supervaroņus (Dzelzs Vīru, Kapteini Ameriku, Toru, Melno Atraitni, Vanagaci, Halku), kuri centīsies glābt zemi no iznīcības, kad šeit ierodas Tora brālis Lokijs, lai valdītu pār Zemes iedzīvotājiem (viņam esot sava armija, tā ka tik vienkārši lietas vis nenotiks – nav īsti zināms, ar ko viņš, pa kosmosa dzīlēm klejodams, ir sasējies, bet, lai tiktu ar to galā, acīmredzot, ir vajadzīgi visi supervaroņi).
The Dark Knight Rises (pasaulē – no 20. jūlija)
Kristofera Nolana noslēdzošais stāsts par Betmenu ir, iespējams, visgaidītākā nākamā gada filma (par šo titulu vēl varētu pacīnīties The Hobbit pirmā filma). Pēc The Dark Knight fenomenālajiem panākumiem uz Nolana pleciem gulstas milzīga atbildība sagādāt pienācīgu trešo un pēdējo filmu par Brūsu Veinu. Galvenā ļaundara lomā šoreiz ir iejuties Toms Hārdijs, kurš atveidos Beinu (un vismaz treileros ir izskatījies ļoti draudīgs). Interesanti arī ir tas, ka The Dark Knight Rises darbība norisināsies 8 gadus pēc notikumiem The Dark Knight.
Dark Shadows (pasaulē – no 11. maija)
Tima Bērtona filma ir balstīta uz seriāla, ar kuru es neesmu pazīstama, bet tas netraucē ar nepacietību gaidīt šo filmu, kur Džonijs Deps (kurš ar Bērtonu sastrādājas jau nez kuro reizi) atveidos vampīru. Tāpat filmā būs redzami arī vilkači, raganas un tamlīdzīgi mošķi dažādu lielisku aktieru izpildījumā. Filma būšot gotisks šausmu stāsts, un šāda tipa stāsti Bērtonam padodas lieliski (Sleepy Hollow vēl joprojām ir viena no manām mīļākajām filmām), tāpēc jācer, ka filma būs izdevusies.
The Descendants (Latvijā – no 24. februāra)
Aleksandra Peina filma (viņš ir režisors plašu atzinību ieguvušajai filmai Sideways, kuru es pati gan līdz galam vēl neesmu noskatījusies) stāsta par vīrieti, kura sieva cieš negadījumā un nonāk komā, un pēkšņi nabaga vīrs paliek ar divām meitām, turklāt uzzina, ka sievu viņu esot krāpusi. Filma esot smeldzīga un asprātīga, un lielisku darbu paveicot gan Džordžs Klūnijs, gan Šeilīna Vudlija, kura filmā atveido viņa vecāko meitu (abi arī izpelnījušies Golden Globe nominācijas, kuras kopsummā filmai ir piecas).
The Girl with the Dragon Tattoo (Latvijā – no 6. janvāra)
Par Deivida Finčera versiju Stīga Larsona romānam laikam pateikt ko jaunu diez vai ir iespējams. ASV un vairākās citās valstīs filmu jau rāda, pie mums tā nonāks nedaudz vēlāk. Tā kā zviedru grāmatas ekranizācija man, personīgi, sagādāja milzīgu vilšanos (jo īpaši tādēļ, ka bija nācies lasīt tik daudz labu atsauksmju), visas cerības lieku uz Finčeru, kurš līdz šim nav sarūgtinājis.
The Great Gatsby (pasaulē – no 25. decembra)
Viena no krāšņākajām nākamā gada filmām varētu būt Baza Lurmena The Great Gatsby ekranizācija. Lai gan ne visi ir sajūsmā par izvēlētajiem aktieriem, līdz šim redzētajās bildēs Leonardo Di Kaprio Džeja Gatsbija lomai izskatās atbilstošs (viņš vairs neizskatās tik ļoti izplūdis, kāds viņš bija redzams pēdējā laikā, un šķiet arī jaunāks). Kāpēc Lurmans filmu ir nolēmis uzņemt 3-D formātā, man saprotams nav, bet kā nu būs, būs. F. Skota Ficdžeralda grāmata ir brīnišķīga, un jācer, ka filma tai darīs godu.
The Hobbit: An Unexpected Journey (pasaulē – no 14. decembra)
Pēc ilgām jukām un neskaidrības, The Hobbit režisora krēslā tomēr iesēdās Pīters Džeksons, kurš Tolkīna darbus, visticamāk, pārzina kā neviens cits. Nesen parādījās pirmais filmas treileris, kas iepazīstināja skatītājus ar visām galvenajām personām, visus rūķus ieskaitot. Tolkīna grāmata ir sadalīta divās daļās (kas man īsti saprotami nav, ja neskaita vēlmi iegūt divreiz vairāk naudas), un otrā filma ir sagaidāma 2013. gadā. Interesanti, ka, spriežot pēc treilera, Džeksons ir izvēlējies drūmāku noskaņu nekā tā ir grāmatā, kura principā ir vairāk domāta bērniem. Tāpēc jādomā, ka stāsts būs nopietns un iespaidīgs. (Nespēju gan beigt gausties, cik ļoti interesanti būtu bijis, ja filmu režisētu Giljermo del Toro – esmu pārliecināta, ka  Džeksons noteikti paveiks lielisku darbu, bet del Toro pasaules redzējums šķiet vairāk nekā piemērots šāda tipa stāstam.)
Hugo (Latvijā – no 13. aprīļa)
Martins Skorsēze ir izveidojis ko sev netipisku – filmu bērniem. Hugo, kas ir veidota 3-D formātā, ir balstīta uz Braiena Selznika bērnu grāmatas The Invention of Hugo Cabret, kuru es nesen iegādājos un kura, iespējams, ir visskaistākā grāmata, kādu man ir nācies turēt savās rokās (nopietni – lai gan vēl to neesmu izlasījusi, to pāršķirstot, es gandrīz izkusu laimē, lūkojoties uz brīnišķīgajiem zīmējumiem uz savdabīgi melnajām lapām). Stāsts, kurš vismaz treilerī izskatījās krāšņi ekranizēts, par bāreni Hugo un viņa piedzīvojumiem patiesībā esot sava veida mīlestības vēstule kino pirmsākumiem.
The Hunger Games (pasaulē – no 23. marta)
Lai gan vēl joprojām nespēju samierināties ar izvēlētajiem aktieriem šai filmai, The Hunger Games varētu būt spraigas darbības pārbagāta filma ar neparastiem tēliem. Sūzanas Kolinsas antiutopiskā grāmata jauniešiem ir savdabīga un aizraujoša (vismaz pirmā grāmata noteikti – pārējas ir vājākas), kas varētu piedāvāt ko krietni saturīgāku un jēdzīgāku nekā Stefānijas Meijeres vājprātīgie Twilight murgi. Jācer tikai, ka Lionsgate studija nebūs centusies izvairīties no Kolinsas drūmās nākotnes vīzijas brutālākajiem un nežēlīgākajiem notikumiem, jo tieši šī, šāda tipa grāmatām negaidīti asiņainā stāsta puse to padarīja īpašu.
The Ides of March (Latvijā – no 20. janvāra)
Džordžs Klūnijs atkal ir ķēries pie režisēšanas, kas reizēm viņam padodas lieliski (lai gan pēdējais veikums režijas jomā – Leatherheads – mani galīgi nepiesaistīja, 2005. gada filma Good Night, and Good Luck bija ģeniāla). The Ides of March ir stāsts par ASV prezidenta vēlēšanām un tās ieskaujošo cirku ar visām netīrajām spēlītēm. Aktieru sastāvs vien ir ievērības cienīgs – Raiens Goslings, pats Džordžs Klūnijs, Filips Seimūrs Hofmans, Pols Džiamati, Evana Reičela Vuda un Marisa Tomei.
Looper (pasaulē – no 28. septembra)
Zinātniskās fantastikas jomā viena no visinteresantākajām nākamā gada filmām varētu būt Raiena Džonsona Looper. Filmas darbība norisinās nākotnē, kurā pastāv tehnoloģija, kas cilvēkiem ļauj ceļot laikā un kuru izmanto algoti slepkavas. Galvenajās lomās redzēsim Brūsu Vilisu un Džozefu Gordonu-Levitu, kuri abi divi gan tēlo vienu un to pašu personu tikai dažādos laikos. Sižets izklausās diezgan samezglots, bet vajadzētu būt aizraujošam piedzīvojumam.
My Week with Marilyn (Latvijā – no 24. februāra)
My Week with Marilyn galvenā vērtība esot fantastiskajā Mišelas Viljamsas veikumā, kura ir iejutusies pašas Merilinas Monro tēlā. Filma stāsta par to, kā norisinājās filmas The Prince and the Showgirl uzņemšana, kuras laikā Monro pamatīgi kašķējās ar Lorensu Olivjē (viņu ar lieliskiem panākumiem atveidojot Kenets Branags). Viljamsa, kura reti kad sagādā vilšanos, izskatās gana iespaidīgi, lai filma spētu iegūt skatītāju simpātijas.
Prometheus (pasaulē – no 9. marta)
Aptuveni pirms nedēļas Ridlija Skota šobrīd vēl diezgan noslēpumos tītajai filmai (vai tas ir prīkvels Alien? vai tā ir atsevišķa, ar Alien nesaistīta filma?) parādījās pirmais treileris. Neko diži daudz no sižeta tas nepavēstīja, bet atmosfēru radīja diezgan baisu un ļaunu vēstošu. Interesantais aktieru sastāvs varētu tikai un vienīgi palīdzēt filmai, kura varētu būt viens no baisākajiem zinātniskās fantastikas piedzīvojumiem nākamgad.
The Raven (Latvijā – no 16. marta)
Džons Kjūsaks ir neparasts aktieris, kurš reizēm filmējas lieliskās filmās, bet reizēm pilnīgos murgos. Jācer, ka The Raven piederēs pie pirmās kategorijas, un vismaz treileris izskatās pietiekami bezkaunīgi darbīgs, lai ļautu uz filmu skatīties ar piesardzīgu optimismu. Filmā Kjūsaks ir iejuties Edgara Alana Po tēlā un ir spiests iesaistīties slepkavību izmeklēšanā, jo slepkava ir aizņēmies nogalināšanas metodes no paša Po stāstiem. Treilerī jau var dažus no tiem atpazīt, tāpēc jācer, ka filma būs aizraujoša un spraiga.
Skyfall (Latvijā – no 2. novembra)
Pēc diezgan lielu vilšanos sagādājušā Quantum of Solace, jācer, ka ar Skyfall Bonds spēs atkal atgriezties augstā kvalitātē. Visiem zināmo spiegu vēl joprojām atveidos Daniels Kregs (runā, ka viņam esot piedāvāts Bondu spēlēt vēl 5 filmās), un šoreiz režisora krēslā ir iesēdies Sems Mendess. Filmēšana sākās pirms neilga laika, un cerams, ka Kregs kopā ar Mendesu būs spējuši atrast pareizu un aizraujošu pieeju Bondam.
Snow White and the Huntsman (Latvijā – no 8. jūnija)
Nākamgad mūs sagaida veselas divas pazīstamās pasakas par Sniegbaltīti versijas, bet manu interesi krietni vairāk ir piesaistījusi Ruperta Sandersa filma, kura ir izvēlējusies diezgan skarbu piegājienu. Viņa versijā mednieks (Kriss Hemsvorts), kuram ļaunā karaliene (Šarlīze Terona) bija pavēlējusi Sniegbaltīti (Kristena Stjuarte) nogalināt, pārdomā un kļūst par Sniegbaltītes aizstāvi, apmācot viņu kaujas mākslās, lai kopā abi varētu piebeigt ļauno karalieni. Treileris izskatījās iespaidīgs, un Šarlīzes Teronas tēlojums varētu būt jo īpaši interesants.
Tinker Tailor Soldier Spy (Latvijā – no 27. janvāra)
Uz Džona Lekarē spiegu romāna balstītā filma varētu būt viens no smadzeņu šūniņu kustinošākajiem pārbaudījumiem, ko varētu sagaidīt nākamajā gadā. Aukstā kara laikā notiekošais spiegu trilleris ir izsmalcināts, detalizēts un, grāmatu lasot, pat par spīti tam, ka brīžiem vairs nesapratu, kas īsti notiek, nolikt to malā nebija iespējams. Gerijs Oldmens galvenajā Džordža Smailija lomā esot fantastisks, un viņam piespēlēs Kolins Fērts, Toms Hārdijs, Marks Strongs, Benedikts Kamberbačs un daudzi citi lieliski aktieri.
War Horse (Latvijā – no 20. janvāra)
Stīvens Spīlbergs ir pievērsies Pirmajam Pasaules karam, kurš filmās bieži vien tiek piemirsts, priekšroku dodot Otrajam Pasaules karam. Stāsts ir par zirgu Džoiju, kuru, karam sākoties, nopērk britu armija, taču Džoija saimnieks, sešpadsmitgadīgais Alberts nolemj doties savam iemīļotajam zirgam pakaļ, lai ko tas arī nemaksātu. Filma ir balstīta uz Maikla Morpugo bērnu grāmatas, un visinteresantākais ir tas, ka, balstoties uz šīs pašas grāmatas, tika uzvesta arī luga, kur zirgus atveidoja iespaidīga izskata marionetes. Filma gan izskatās tāda, kuras laikā varēs sākt raudāt pirmajās piecās minūtēs un nepārtraukt šo nodarbi līdz pēdējai sekundei.
The Woman in Black (pasaulē – no 3. februāra)
Šausmu filmas, ja tās ir kvalitatīvi veidotas, var būt viena no visaizraujošākajām izklaidēm, jo skatoties no kinozāles drošības vai sava dīvāna, kā citi cilvēki tiek mocīti, sagādā sava veida perversu baudu. Vismaz pēc treilera spriežot, The Woman in Black varētu sagādāt pietiekami daudz baisu mirkļu (stāsti, kuros figurē mazi bērni parasti ir tie baismīgākie), turklāt būs iespējams redzēt, ko Daniels Redklifs spēj paveikt ārpus Potera.
Vēl pāris piebildes:
  • Sarakstā būtu gribējusi iekļaut arī The Bourne Legacy, bet par filmu šobrīd zināms nav nekas, izņemot to, ka tā tiek filmēta un ka tajā būs redzami Džeremijs Renners un Reičela Vaisa. Informācija, kā redzams, ir diezgan skopa. Tāpat arī neiekļāvu Toma Hūpera topošo mūzikla Les Miserables interpretāciju, jo tās uzņemšana vēl nemaz nav sākusies (filmai būtu jāiznāk ap nākamā gada Ziemassvētkiem).
  • Kategorijā ‘Absolutely wishful thinking’ jeb ‘Filmas, kuras jau sen rāda citviet, bet līdz mums visticamāk, ka nenonāks nekad’ varētu ielikt 3 filmas: Shame (drūms stāsts par vīrieti ar atkarību no seksa), Drive (kuru it kā solīja rādīt, bet tā arī nav parādījies) un Martha Marcy May Marlene (neparasts psiholoģisks trilleris, kas ir izpelnījies daudz atzinības dažādos festivālos, it sevišķi galvenās lomas tēlotāja Elizabete Olsena). Nezinu, vai šai kategorijai varētu pievienot arī Young Adult (Džeisona Raitmena diezgan drūmo komēdiju ar Diablo Kodijas scenāriju un Šarlīzi Teronu galvenajā lomā), jo šo filmu tomēr vēl ceru ieraudzīt mūsu kinoteātru repertuāros.
  • Un uz diezgan ironiskas nots vispārējam sarakstam varētu piemest klāt arī The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2, jo, kad šī filma beidzot parādīsies uz ekrāniem, tas nozīmēs, ka vismaz uz kādu laiku pasaule ir atpestīta no šī murga.