Wreck-It Ralph (2012) 0

Wreck-It Ralph stāsta pamatā ir ļoti interesanta ideja, kas diemžēl tā arī paliek idejas līmenī, jo izpildījums kaut kā īsti neļauj novērtēt stāsta lieliskākās šķautnes. Lai gan filmas morāle ir lietderīga un to visu ieskauj krāsaina un detalizēta pasaule, Wreck-It Ralph kaut kas pietrūkst, lai to varētu nosaukt par patiešām veiksmīgu animācijas filmu. Daļa vainas slēpjas pašā galvenajā varonī Ralfā, kurš uz papīra šķiet ļoti labs varonis, bet filmiņā viņa potenciālais šarms tiek izniekots.

Kā jau minēju, ideja stāstam ir burvīga – palūkoties uz pasauli no nominālā ļaundara perspektīvas. Nedaudz pieviļ pats Ralfs, kurš savas vēl tā īsti neiegūtās simpātijas izšķērdē vēl diezgan agri filmas laikā – kad Ralfu beidzot tomēr ielūdz uz viņa spēles varoņa Fēliksa svinībām, Ralfs gandrīz uzreiz sāk izteikt pretenzijas un uzspiest savu gribu, kritizējot apkārt notiekošo. It kā viņu var saprast, un godīgums un atklātība būtu jānovērtē, bet no otras puses – ja viņš šādi uzvedās, tad vai mums būtu jābrīnās, ka pārējie ar viņu tā īsti tusēt tomēr nevēlas?
Filmiņa varētu arī nelielu vilšanos sagādāt videospēļu faniem, kuri uz to būs devušies ar cerību izbaudīt neskaitāmus blakustēlus un asprātīgas atsauces – tādas ir, bet tikai Wreck-It Ralph pirmajās 20 minūtēs, pēc tam darbību pārceļot praktiski tikai uz sintētisko un šķebinošo saldumu pasauli. Pievēršoties Vaneloupas (?) problēmām, otrajā plānā kaut kā paliek pats Ralfs. Un, lai cik arī simpātisks nebūtu Fēlikss (mans filmas mīļākais tēls), viņa sižeta blakuslīnija ar blondo izsitēju ir diezgan samocīta un lieka.
Wreck-It Ralph arī katastrofāli pietrūkst amizantā humora, kā rezultātā filma šķiet pārāk gara un samocīta. Patiešām smieklīgu joku atceros tikai vienu, un tas pats jau bija redzēts filmas treilerī. Daži nieki filmiņā ir asprātīgi (piemēram, vulkāniskā kolas un mentos konfekšu ala vai arī Fēliksa māja, kur viss, kā jau viņa spēlē, ir kvadrātains, ieskaitot viņa draugu kustības), taču Ralfam Postītājam pietrūkst visaptveroša šarma, kā rezultātā šie nieciņi tā arī paliek nieciņi, nevis forši papildinājumi kaut kam lielākam.
Kopumā Wreck-It Ralph ir diezgan ātri aizmirstams veikums, kurš varēja būt krietni simpātiskāks. Īsti nezinot, ko iesākt ar savu galveno varoni, filmiņa mētājas no vienas sižeta blakuslīnijas pie nākamās, rezultātā pati nesaprotot, kur tieši ar to vēlas nonākt. Arī nostalģijas pārņemtajiem videospēļu faniem var sanākt vilšanās – diez vai viņi vēlās pavadīt lielāko daļu filmas ieslēgti rozīgā cukura pasaulē.